Welcome Guest! To enable all features please Login. New Registrations are disabled.

Notification

Icon
Error

Options
Go to last post Go to first unread
Offline IGOR HORVAT  
#1 Posted : Monday, May 17, 2021 4:19:52 PM(UTC)
MagicMikeXXL

Rank: New member

Groups: Član Fotosofije

Code:
[code]Jako malo ljudi piše nešto o sebi pa sam odlučio malo vas potaknuti.

Fotografija je moja ljubav od 2008. god. Tada sam se učlanio u Fotokluba Bjelovar.
Fotkao sa camerom obscurom, pa sa analognim fotoaparatima, pa bio danima u komori i razvijao fotke.
Zatim sam kupio svoj prvi Ultrazoom fotić Sony DCH-H50 koji je imao funkciju M - manual i s njim sam naučio kako podesiti ISO, otvor blenke i brzinu zatvarača (hvala Petri Slobodnjak na vremenu i strpljenju).

Zatim sam se usavršavao, pokupovao desetak knjiga o fotografiji i pročitao svaku bar dva puta. To rade oni koji to stvarno vole :).

Zatim sam završio Web dizajn i tu naučio osnove rada u Photoshopu.

Radio sam kao fotograf u SLO u rafting centru jedno ljeto, to je bilo vrlo težak posao. Vratio se doma sav u modricama, ali pun novih iskustava. Zadnjih 10god. sam radio u marketingu jedne velike kompanije gdje sam koristio svakodnevno Nikon D750 i Photoshop. 

Zatim upisao Filmsku školu u Kinoklubu Zagreb. Fantastična organizacija i profesori. Snimili smo i kratkometražni film.

Ni to mi nije bilo dosta jer sam htio vidjeti kako svijet izgleda iz ptičje perspektive. Pa sam kupio Phantom 4 Pro. Učio se svakodnevno 6mj. dok nisam uspio dobiti snimke kao neki koji to rade godinama.
Dron ima opcije snimanje 35 fotki koje se kasnije mogu spojiti u jednu i tako napraviti TinyPlanet. (ima par primjera u mojoj galeriji).

Sudjelovao sam na raznim natječajima i izložbana jedna od meni dragih je fotografija "Bajkoviti grad Bjelovar" snimljena sa 650m nadmorske visine koja je pobijedila od strane Hrvatska zajednica županija 2019. god. za Bjelovarsko-bilogorsku županiju.

Uvidio sam da je vrijeme za korak dalje i otvorio tvrtku 2017.god. Nisam nadodao, uz Photoshop neizostavan program je Lightroom i vrlo važan jer svaka obrada kreće od njega.

Sada se prijavio na Fotosofiju 16 kojoj se jako radujem [laugh] .

Spreman sam svima pomoći, pitajte i ne lutajte :) Ako nešto i ne znam tu nam je Hoyka pa ćemo pitati njega hehehe...

Lijepi pozdrav,

mag. oec. Igor Horvat

[/code]

Wanna join the discussion?! Login to your Fotosofia Forum forum account. New Registrations are disabled.

Offline Moderator 3  
#2 Posted : Sunday, May 23, 2021 10:57:33 PM(UTC)
Moderator3

Rank: Advanced Member

Groups: Forum moderator, Moderator

Was thanked: 4 time(s) in 3 post(s)
Dobro došao! :)
Users browsing this topic
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Fotosofia theme