Welcome Guest! To enable all features please Login. New Registrations are disabled.

Notification

Icon
Error

Options
Go to last post Go to first unread
Offline Dragan Đurđević  
#1 Posted : Monday, August 25, 2014 5:39:48 PM(UTC)
micho0305

Rank: Member

Groups: Član Fotosofije

NIKON D200
+ DX SWM 35mm 1-1.8G Aspherical(http://www.dpreview.com/lensreviews/nikon_35_1p8g_n15)
Taj objektiv me ubija, dobio sam na korištenje tog Nikona&objektiv, ispada da on radi samo macro,
i to veoma pedantno, od 10 okidanja 2 ispadnu probavljiva (koristeći sve po uputama za taj
objektiv).Nemam frenda za posudbu nekog Nikon objektiva(inače sam Cannon društvo), pa me
interesira: preporuka za univerzalni objektiv npr18-55mm &image stabilizer+auto zoom?
Naime, više volim teže fotoAparate, a ovaj mi nekeko leži u ruci, moj Cannon(EOS60D) mi je hm,
prelagan, plastičan, lomljiv...toliko da bih uzeo neki drugi objektiv i zadržao ovog Nikona,, tj. obadva.
Hvala na savjetima

Wanna join the discussion?! Login to your Fotosofia Forum forum account. New Registrations are disabled.

Offline antonia vodanović  
#2 Posted : Tuesday, August 26, 2014 9:28:18 PM(UTC)
antonia vodanović

Rank: Member

Was thanked: 1 time(s) in 1 post(s)
18-55 mm je ok objektiv za početnike, jeftin je al ništa posebno nemoj od njega očekivat, ja sam ga imala 2 godine i kad sam uzela nikkor 50 mm 1.8 G i nikkor 18-200mm dala sam ga dečku jer nisam baš bila zadovoljna s njim, nije baš nešto posebno oštar, bar za moj ukus i najveći otvor blende mu je 3.5 tako da mu je to manjkavost u lošijim svjetlosnim uvjetima. Šta se tiče ovog 35mm objektiva s početka posta, moram reći da je to dalekooooo kvalitetniji objektiv od 18-55mm i netočno je da je to makro, mislim pri otvoru blende 1.8 možda i može služit u tu svrhu, ali to mu je svakako zadnja opcija, prije bih rekla da je on najiskoristiviji za uličnu fotografiju jer je dovoljno širok, a opet ne previše, eventualno može služit i za portrete, iako je za to bolji 50 mm jer je to već nekakav kraći tele objektiv i daje dosta dobar bokeh. Mislim da ti je najbolje da još vježbaš s tim 35mm objektivom, probaj zatvorit blendu, pogotovo ako po danu slikaješ pa ćeš vidit da to nije makro, ako i dalje dobijaš takve slike onda je vjerojatno neki kvar u pitanju.
thanks 1 user thanked antonia vodanović for this useful post.
micho0305 on 8/27/2014(UTC)
Offline Nino Radić  
#3 Posted : Friday, July 14, 2017 11:35:06 PM(UTC)
NinoR

Rank: New member

Lijep vam pozdrav. E ovako, dobio sam od prijatelja na koristenje 35mm 2.0 nikkor FX. Imam D5500 DX format, pa mi se nije nesto pokazao. Ali koristio sam kasnije 35mm 1.8 dx i bio je fenomenalan. Samo mu fali sirine na DX. Fokus i ostrina odlicni. Low light takodjer odlican. Trenutno koristim 50mm na 1.8 i kit 18-140. I super su. Pogotovo ovaj kit objektiv. Fali mu malo ostrine, ali je lagan. Kao i ovo tijelo. Pa ih i ne osjetim u torbi.
Users browsing this topic
Similar Topics
Nikon objektivi (Prodajem)
by vjesimon 8/25/2015 12:03:09 PM(UTC)
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Fotosofia theme