Welcome Guest! To enable all features please Login. New Registrations are disabled.

Notification

Icon
Error

Options
Go to last post Go to first unread
Offline Valter Zanco  
#1 Posted : Saturday, April 12, 2014 10:19:53 PM(UTC)
ZANCO

Rank: New member

Groups: Član Fotosofije

Molio bi mišljenje za CANON EOS 70D.
Radi se kao o nasljedniku 7D?
Molio bi dali ga netko ima i dali ga je netko isproba.
Vrlo mi je važno kako se ponaša sa ISO.

Wanna join the discussion?! Login to your Fotosofia Forum forum account. New Registrations are disabled.

Offline Moderator 3  
#2 Posted : Saturday, April 19, 2014 11:44:40 PM(UTC)
Moderator3

Rank: Advanced Member

Groups: Forum moderator, Moderator

Was thanked: 4 time(s) in 3 post(s)
Offline Vedran Kesegić  
#3 Posted : Tuesday, May 27, 2014 3:48:55 PM(UTC)
vedran

Rank: Advanced Member

Groups: Član Fotosofije, MobNajFoto

Imam 70D. Odličan aparat. Ne očekuj full-frame kvalitetu u slabom osvjetljenju, ali je prilično dobar, možda i najbolji s tom veličinom senzora. Na ISO800 ja ne vidim šum niti na uvećanju. Na ISO1600 šum se vidi na uvećanju, ali bez uvećanja se ne vidi. Na ISO6400 mislim da se počinje primjećivati šum i bez uvećanja, ako u postprodukciji nemaš nikakav noise reduction. Nije kao full frame, ni blizu, ali u APS-C klasi iznimno dobar.
Svaka RAW snimka je 25MB, pa ako želiš rapidno okidanje s RAW, moraš imati jako brzu karticu. Npr 7 slika u sekundi x 25 MB = 175 MB / sec potrebna brzina (write) kartice. Ako tako brzu SDHC karticu nemaš, aparat ima jako mali buffer i popuni se za otprilike 1 sekundu. Ako slikaš u JPEG, fotke su otprilike 5MB i to na mojoj 64GB SDXC kartici ide rapidno u beskraj, dok ne potrošiš bateriju.
Oštar, brzo izoštrava, ima ručno mikro podešenje fokusa koje pamti za svaku leću. Odlično snima video. Ima ekran koji možeš micati kao na video kameri i snimati ili fotkati iz čudnih pozicija bez pol muke. Ima WiFi kojim može slati fotke niske rezolucije (2MPix), što je dovoljno za npr. instagram, facebook ili slanje fotke za zahvalnice u studio za vjenčanja. Baterija ne traje predugo, mislim oko 350 fotki, pa kupi dodatnu obavezno. Ima toliko opcija da nisam stigao sve niti upoznati još, a već ga danima proučavam.
Opći dojam: prava mrcina, profi aparat, brz, kvalitetne slike. Za low light bolji će ti biti full frame, ali za sve ostalo, ovo caruje. Ma čak i u low light-u je prilično dobar.
Users browsing this topic
Similar Topics
Koji blic kupiti za Canon EOS 70D? (FOTOsavjeti)
by vedran 8/24/2014 10:29:39 AM(UTC)
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Fotosofia theme