Welcome Guest! To enable all features please Login. New Registrations are disabled.

Notification

Icon
Error

Options
Go to last post Go to first unread
Offline Franjo Starčević  
#1 Posted : Thursday, June 13, 2013 3:43:29 PM(UTC)
frastarc

Rank: Member

Groups: Član Fotosofije

Was thanked: 1 time(s) in 1 post(s)
Pozdrav,
Znači imam jedno dvoumljenje BigGrin
Naime imam D700 i super zadovoljan sam fotićem, ali... (uvijek ima aliBigGrin ), došlo je vrijeme da dođe još jedan fotić, pa me zanima mišljenje i iskustva negoka tko ima jedan od ova dva fotića (ako se ne varam mislim da dva asistenta, vedran i franjo imaju d600 i d800)
Znači caka ide ovako, da ima za uzeti D700 uzeo bih njega bez razmišljanja, ali pošto D700 više ne postoji kao takav ili ga je ekstremno teško nabaviti (novog nikako, a polovnog nema ispod 100-150 000 okidanja) 
Koji je od ova dva(D600 i D800) bliži D700, tj pitanje je zapravo koliko je opravdana dosta veća cijena D800 u odnosu na D600

Prioritet fotkanja mi je vjenčanja fotografija
Hvala & pozz
Franjo ^^

Wanna join the discussion?! Login to your Fotosofia Forum forum account. New Registrations are disabled.

Offline Vedran Sokić  
#2 Posted : Thursday, June 13, 2013 5:56:16 PM(UTC)
sokilla

Groups: Član Fotosofije, Fotokomentator, Fotosof, MobNajFoto

Pa po mom nekom iskustvu, kvaliteta fotki je jako, jako blizu (ne znam za pixel peeping, ali "obicnim promatranjem" nema vidljive razlike). 
Stvari koje kod D600 idu u prilog (za tvoj slucaj) je 24MP jer ti ne treba 36 za vjencanja, 5.5 FPS u odnosu na 4 od D800, tezina/kompaknost i, naravno, cijena!
D800 pak ima kvalitetnije i vece tijelo (nazalost, bez obzira na performanse, klijenti su spokojniji kad fotograf ima "ogroman" fotic), vise AF tocaka sa puno vecim coverage-om, bolji sync speed, i d600 ima issue sa skupljanjem prasine na senzoru (ne znam kako se ponasaju novija tijela).
eto, to su pros i cons ovako iz glave za svadbenu fotografiju, mozda sam nesto propustio :)
Offline Franjo Starčević  
#3 Posted : Thursday, June 13, 2013 7:06:24 PM(UTC)
frastarc

Quote:

D800 pak ima kvalitetnije i vece tijelo (nazalost, bez obzira na performanse, klijenti su spokojniji kad fotograf ima "ogroman" fotic), vise AF tocaka sa puno vecim coverage-om, bolji sync speed, i d600 ima issue sa skupljanjem prasine na senzoru (ne znam kako se ponasaju novija tijela).
eto, to su pros i cons ovako iz glave za svadbenu fotografiju, mozda sam nesto propustio :)

Thx puno :)
Što se tiče veličine fotića, to je istina, to je jedan od razloga zašto imam grip na svakom fotiću BigGrin
Nedavno sam kupio Phottix Odin trigere, ako rade dobro na 700tki, vjerujem da ne bi imali problema ni sa 600tkom
I još jedna stvar Vedrane, jesi probao snimati video sa D600? kako radi? Na M modu se može mijenjati blenda iso wb & stuff?
Možda se još netko javi sa D800, pa da vidim njegovo mišljenje. Smile
Offline Vedran Sokić  
#4 Posted : Thursday, June 13, 2013 7:31:11 PM(UTC)
sokilla

Groups: Član Fotosofije, Fotokomentator, Fotosof, MobNajFoto

S videom se nisam bas toliko igrao pa ti ne znam odgovoriti... znam jedino da mu je minus sto tijekom snimanja ne mozes mijenjati blendu...
Offline Franjo Starčević  
#5 Posted : Thursday, June 13, 2013 7:36:38 PM(UTC)
frastarc

Quote:
S videom se nisam bas toliko igrao pa ti ne znam odgovoriti... znam jedino da mu je minus sto tijekom snimanja ne mozes mijenjati blendu...

da, to sam i mislio... thx ThumpUp
Offline Franjo Matković  
#6 Posted : Thursday, June 13, 2013 9:08:28 PM(UTC)
Franjo Matković

Groups: Član Fotosofije, Fotokomentator, Fotosof

Oj imenjače! mislim da nemaš tu previše neke filozofije... oba stroja su ubojice i radi se samo o primjeni. Da radim vjenčanja/evente/sport uzeo bih D600. Fajlovi na d800 su enormni i jednostavno se ne isplati... jer kvaliteta je gotovo identična. Mislim da su neke male razlike u auto white balanceu i mjerenju ekspozicije..ali ono, zanemarivo... Ako se ne varam, ista tehnologija je u oba fotića :)

Za komercijalnu fotografiju/modu/produkt/studio apsolutno D800... pogotovo ako imaš poslove gdje se puno cropa... npr. odjeća/obuća za kataloge i slično...
Mene je isto dugo kopkalo da li je to pametan potez... da li se osjeti razlika u veličini fajla... ali da, osjeti se :) i nije mi žao :)
Offline Franjo Starčević  
#7 Posted : Friday, June 14, 2013 12:05:38 AM(UTC)
frastarc

thx obojici, morat ću još malo razmisliti, ali mislim da mi je trenutno D600 podosta pristupačniji nego D800
Al još ćemo vidjeti :)
Offline Klavdija Zitnik  
#8 Posted : Monday, June 17, 2013 3:35:09 PM(UTC)
flysoul

Rank: New member

Groups: Član Fotosofije, Fotosof

radila sam nedavno sa D600 (foto i video) ali inače imam D700. I da predpostavljam da ne trebam videa kupila bi još jedan D700 radije nego D600 ili D800. Pogotovo za reportažu...da imaš hrpu fajlova iz D600 ili D800 u RAW, kako ja radim, treba ti 3-4x dulje vrijeme da jih obradim pošto veličine fajla. D600 je jeftiniji ali AWB mi se nesvidja, lice ima neke jake crvene boje koje se jako tješko ubrzo rješiš npr u Lr, nečem o tome da su obadvojica spori a bolje da nevidiš rezultata kad staviš iso više od 800. I ima još toga zaš ti je D700 još uvjek super mašina za takav posao, pogotovo kad gledaš price/performance. Veki i Franjo su odlični u postu, trebaju odradit nekih 10 ili manje fotki na projekt a tebi treba min 300 na vjenčanje. Ja se palim na D4 Love kad bude para a ti dvi seriji ču izpustit...da radim portrete/fashion pogotovo bu drugčije razmišljala Cool pozz i sretno!
Offline Franjo Starčević  
#9 Posted : Monday, June 17, 2013 3:44:13 PM(UTC)
frastarc

Ma ja bi si najradije još jednu D700 kupio, al eto, to je jednistavno nemoguće Angry
Zato mi igraju opciju D600 i D800, naravno D4 bi bio fantastična opcija... ali... svi znamo što D4 vuče za sobom BigGrin
Evo dogovorio sam se s Vedranom naći u četvrtak, pa da se malo poigram sa D600, prije kupnje.
Eto takav je posao da jednostavno se rodila potreba za još jednim fotićem (to je valjda onda dobro, ima posla BigGrin )
A što se tiče balansa boja, ionako 99% vreena radim s kelvinima, na to sam se od početka naviknuo, pa više ni ne koristim druge modove BigGrin
I da, kvaliteta ISO-a me jako zanima BigGrin
Users browsing this topic
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Fotosofia theme